Μπάσκετ-Α ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ: Καλαμάτα 80 - Σπαρτιατικός σήμερα στον 3ο και τελευταίο τελικό που θα κρίνει τον τίτλο

Σήμερα Σάββατο  6 Μαϊου στις 6 το απόγευμα στο κλειστό της Τέντας στην Καλαμάτα  θα διεξαχθεί ο 3ος  και τελευταίος τελικός της  Α ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ  ανάμεσα σε Καλαμάτα 80 και Σπαρτιατικό  που θα κρίνει  το φετινό πρωταθλητή.

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν την σειρά των τελικών με σκορ 1-1 καθώς μεταφέρονται τα μεταξύ τους αποτελέσματα στη κανονική περίοδο, όπου Καλαμάτα '80 και Σπαρτιατικός είχαν από μια νίκη.
Το περασμένο Σάββατο 29 Απριλίου, η Καλαμάτα '80 είχε κερδίσει με 72-65 στην Τέντα στην παράταση (καν. διάρκεια 59-59) και είχε πάρει προβάδισμα στις νίκες με 2-1.
Στο δεύτερο τελικό που έγινε  την Τετάρτη 3 Μαϊου στο στο κλειστό γυμναστήριο Σπάρτης, οι Λάκωνες επικράτησαν με 76-65, έκαναν το 2-2 στη σειρά και έτσι ο τίτλος θα κριθεί σε τρίτο ματς.

Διαιτητές της αναμέτρησης θα είναι οι  Αντώνης Αναστόπουλος και Γιάννης Κυριακόπουλος.

Τελευταία τροποποίηση στιςΣάββατο, 06 Μαΐου 2017 11:01